Слово від Директора-засновника

Дорогі майбутні студенти,

Я дуже щасливий, що можу представити Вам першу Дистанційну річну сертифікатну програму екуменічних наук. Ця програма є плодом кількалітніх роздумів і тривалої підготовки. Я вірю, що сьогодні ми готові запропонувати Вам справді незвичайний і цінний досвід дистанційного навчання.

Натхнення для створення дистанційної навчальної програми з екуменізму випливає великою мірою з природи самої цієї дисципліни. Стимулом для екуменізму та екуменічного руху є бажання зібрати звідусіль розсіяний народ Божий. Дистанційне навчання насправді дає нам таку нагоду зібрати з усіх куточків України та світу тих, кого турбує розділеність християнських Церков. Навчаючись разом і творячи он-лайн спільноту, ви зможете піднімати критичні запитання та шукати можливості зцілити цю рану.

Натхнення випливає також і з особливої природи Інституту екуменічних студій. Знаходиться він у Львові, в Західній Україні. Це – стародавнє місце зустрічі Сходу і Заходу, римо-католицької, греко-католицької, православної і протестантської традицій. Інститут є частиною Українського католицького університету (УКУ) – першої в Україні навчальної інституції, яка почала надавати релігійну освіту університетського рівня. На цій дистанційній програмі, яку підтримує наша Почесна Рада, я з великим бажанням готовий поділитися з Вами тими ресурсами, що їх ми водночас і відкрили, і створили для того, щоб посилити діалог між Божими Церквами.

Я не маю жодних сумнівів у тому, що Ви отримаєте задоволення і користь від численних переваг нашої магістерської програми, а саме: дбайливо підібраних навчальних матеріалів для читання, наших компетентних та екуменічно активних учителів, від гнучкості програми, а також від можливості бути учасником, хоч і дистанційно, тієї екуменічної спільноти, якою ми вже є та яку ми продовжуємо творити.

Нехай Господь благословляє усі Ваші добрі старання.

Щиро Ваш,

Антуан Аржаковський

Директор-засновник Інституту Екуменічних Студій