Патристика

Духовна спадщина Отців Церкви та її переосмислення сьогодні.

Викладач: Випускник Львівської богословської академії, д-р Тарас Хомич здобував вищу богословську освіту в Лювенському католицькому університеті (Бельгія). Він спеціалізувався з історії ранньої церкви та патристики. Його докторська дисертація висвітлює питання розмаїття ранньо-християнських євхаристійних богослужінь.

Окрім своєї основної спеціалізації, д-р Хомич займається також східно-християнськими студіями та екуменізмом. Освіта, яку він одержав у Львівській богословській академії і постійні контакти з відомим венедиктинським монастирем єдності, le Monastère de l’Exaltation de la Sainte Croix, в Шевтонь (Бельгія) допомогли йому краще пізнати візантійську і інші східно-християнські церковні традиції та спонукали зацікавитися історією та сьогоденням різних християнських конфесій. Найбільше його цікавлять питання взаємовідносин між Православними і Католицькими церквами та ролі передання в екуменічних дискусіях. Його доробок у галузі екуменізму включає наукові публікації та організацію екуменічних зустрічей та богослужінь.

Працюючи як науковий співробітник факультету богослов’я Лювенського католицького університету, д-р Хомич бере також активну участь у проектах Українського католицького університету. Викладання патристики на дистанційній магістерській програмі Інституту екуменічних студій він розцінює як особливий виклик та нагоду, щоб тісніше поєднати дві сфери своїх професійних зацікавлень, тт. екуменізм та патристику. Маючи досвід навчання і праці в різноманітних наукових середовищах, він сподівається внести свій посильний вклад у розвиток Українського католицького університету а, зокрема, Інституту екуменічних студій.

Опис курсу: Курс розрахований на набуття студентами базових знань про життя та вчення Отцiв Церкви та на ознайомлення iз науковими пiдходами до вивчення святоотцiвської спадщини. В процесі навчання наголос робитимется на вивченні спадщини окремих Отців Церкви. Водночас таке вивчення передбачає ознайомлення із ширшим контекстом, у якому жив і творив кожен автор. В результаті прослуханого курсу студенти повинні вмiти оцiнити важливiсть спадщини поодиноких Отцiв у ширшому контексті церковного Передання; застосовувати у своїй праці з патристичними текстами основні вимоги сучасного критичного наукового підходу; орієнтуватися серед імен та назв праць визначнiших Отцiв Церкви, головних ранньо-християнських писемних пам’яток та богословських термінів; творчо осмислювати та пояснювати святоотцiвськi твори.